Torek 30 November 2021, 11:43

2012-09-09-285V nedeljo je na Ermanovcu potekalo tradicionalno sre?anje ?lanov in prijateljev Gobarskega društva Škofja Loka, ki je zadnjih deset let združeno še s sre?anjem harmonikarjev.

Zbrani, pred ko?o na Ermanovcu se jih je zbralo res lepo število, so si na razstavi lahko ogledali razli?ne vrste gob – od najmanjših, do najve?jih, užitnih, pogojno užitnih in neužitnih, predsednik Gobarskega društva Škofja Loka Vili Hajdinjak pa je predstavil marsikatero gobarsko zanimivost in poudaril, da se letošnja gobarska sezona šele dobro za?enja.

Gobarska razstava na Ermanovcu, ki sodi med ve?je, je bila tradicionalno združena s sre?anjem harmonikarjev. V?eraj popoldne se jih je zbralo in predstavilo kar 30, prišli pa so iz razli?nih koncev Primorske, Gorenjske in Notranjske ter odigrali vsak po dve skladbi.

Najmlajša je štela 10, najstarejša nastopajo?a pa 88 let. Organizatorja prireditve sta bila Planinsko društvo Sovodenj in Gobarsko društvo Škofja Loka, predstavnika obeh – Bojan Filipi? in Vili Hajdinjak, pa sta zbranim obljubila, da se prihodnje leto zopet sre?ajo, vsaj v tako lepem, poletnem vremenu in v takšnem številu, kot smo mu bili na Ermanovcu pri?a v nedeljo.

Slike iz prireditve si lahko ogledate v naši galeriji.