Četrtek 14 December 2017, 16:52
Domov Markacijski odsek

Markacijski odsek natisni E-pošta

Akcija ne Bevkovem vrhu

Markacije je zaradi vremenskih razmer potrebno stalno obnavljati, postavljati smerokaze in čistiti podrast.

Sprva so to delo opravljali planinski vodniki, kasneje pa so v društvu ustanovili Markacijski odsek in na izobraževalni tečaj za markaciste so poslali zainteresirane člane društva.

Po odprtju koče na Ermanovcu so le-to vključili v SPT, nadelati pa je bilo treba novo planinsko pot od Partizanske bolnišnice Franja do planinske koče na Ermanovcu, Kladje-Bevkov vrh.

Označili so tudi pristopne poti do koče iz Kopačnice, Sovodnja, Slajke s priključkom na Loško planinsko pot in s Trebije čez vrh Ermanovca.

Na območju krajevne skupnosti Sovodenj so označene – markirane planinske poti treh transverzal:Markacije

• Slovenska planinska pot (SPT) označena z markacijo in številka 1;
    • Bolnica Franja-Ermanovec-Bevkov vrh-Sivka, le ta je tudi del poti Via Alpina
  • Loška planinska pot (LPP) označena z markacijo in z belimi črkami LPP in
    • Hotavlje-Slajka-Ermanovec-Kladje-Bevkov vrh-Sivka
  • Pot kurirjev in vezistov označena s črkama TV.

Markirajo se tudi ostale poti:

• Poti na Ermanovec iz smeri
    • Kopačnica
    • Sovodenj po Miklavževi grapi
    • Sovodenj po razgledni potiMarkacije
    • Trebija
    • Kladje
  • Poti na Bevkov vrh iz smeri:
    • Sovodenj-"čez Rupe"-Bevkov vrh

Markacijski odsek sestavljajo: