Sobota 22 September 2018, 05:54

Razstava gob 2018
Prispeval Milka Burnik

Planinsko društvo Sovodenj in Gobarsko društvo Škofja Loka vabita pred kočo na Ermanovec na RAZSTAVO GOB, ki bo na ogled v soboto, 22. 9. popoldne od 15. ure in v nedeljo od 10. ure do poznega popoldneva. Odločite se za rekreacijo in pridite s Sovodnja, Trebije, Kladja…. peš k planinski koči pod gozdič. V nedeljo lahko na prepoznavo ali ogled prinesete posebne primere gob, ki jih boste nabrali sami. Narava vabi in ponuja – pridružite se ji ali pa si del njenega bogastva oglejte na razstavi.

Odpoved prireditve na Ermanovcu
Prispeval Milka Burnik

V PD Sovodenj smo se odločili, da prireditve Srečanje citrarjev, harmonikarjev in razstave gob V NEDELJO, 2. 9. 2018 NE BO, ker je zelo slaba vremenska napoved.

Glasbeni del prireditev letos dokončno odpade, razstavo gob pa bomo pripravili konec septembra ali v začetku oktobra. Hvala za razumevanje.

Srečanje citrarjev, harmonikarjev in razstava gob 2018
Prispeval Milka Burnik

Planinsko društvo Sovodenj vabi v nedeljo, 2. 9. 2018 ob 14. uri na Srečanje citrarjev, harmonikarjev in razstavo gob pred planinsko kočo na Ermanovcu.

Število prijav je omejeno. Dodatne informacije: 031 769 121 – Milka Burnik.

Nastop ni tekmovalnega značaja. Navedite dve skladbi, ki ju želite zaigrati. Zapišite še nekaj stavkov o sebi in svoji glasbeni poti s tem inštrumentom. Na prireditev povabite še sorodnike, prijatelje, znance. Dobrodošli in na svidenje na Ermanovcu!

Citre 2017

Harmonika 2017

Škrat na Ermanovcu 2018

V SOBOTO, 16. JUNIJA OB 9. URI PRED PLANINSKO KOČO NA ERMANOVCU - ŠKRAT AVGUŠTIN BO POVEDAL NOVO PRAVLJICO - POVABIL VAS BO NA OPAZOVANJE MED TRAVE, CVETICE IN DREVESA V BLIŽNJI OKOLICI, IGRE NA TRAVI PRED KOČO. ŠKRATU BOMO POMAGALI ČLANI PLANINSKEGA DRUŠTVA SOVODENJ. OTROCI ČLANI PD-JA PREJMEJO TUDI BREZPLAČNO MAJICE.

Skrat2018

Nova markacista v društvu

Jernej BičekZ veseljem sporočamo, da sta šolanje zaključila še dva markacista. Markacijski odsek PD Sovodenj tako sestavlja kar 10 članov. Želimo veliko uspešnih delavnih akcij.

Matjaž Zatler

7. POHOD V SPOMIN NA TARZANA IN HRIBARJA NA ERMANOVEC
Četrtek, 22 Marec 2018 00:00
Planinsko društvo Sovodenj in družina Zatler vabijo na 7. pohod na Ermanovec, v spomin na Tarzana in Hribarja, ki bo potekal v soboto, 24. marca 2018. Odhod s parkirišča na Sovodnju bo ob 9. uri. Udeleženci pohoda se bodo lahko pred kočo na Ermanovcu vpisali v spominsko knjigo. Kontaktna oseba je Vinko Zatler, telefon 041 230 612. Prijazno vabljeni!

Planinsko društvo Sovodenj vabi na potopisno predavanje o IRANU
Prispeval Simon Bajt

PREDAVANJE BO V PETEK, 16.3.2018 OB 19H, V KULTURNI DVORANI NA SOVODNJU

Čudovita dežela, ki je s svojo tančico skrivnostnosti še toliko bolj privlačna. Iran je dežela puščave, obilja vode, vulkanskega Damavanda, oaze v predelu znanega Alamuta, impresivne arhitekture …

Predvsem pa je dežela neverjetno prijaznih in gostoljubnih ljudi, ki s svojo toplino poskrbijo za to, da se nam vsiljene predstave o Iranu hitro razblinijo.

Vabljeni, da ga podoživite z nama.

Katja in Simon Bajt

Članarina za leto 2018

Obveščamo vas, da je bilo na zadnji seji UO PD Sovodenj sklenejno:

• Da se z letom 2018 višina članarine za B člane iz 15€ poviša na 20€. S tem se bomo približali višini članarine, ki jo priporoča planinska zveza Slovenije t.j. 25€
  • V miminimalni dvig smo bili primorani tudi zaradi pripomb sosednjih društev, da je prispevek za članarino samo v našem društvu tako nizek, kar povzroča, da so pri nas včlanjeni nekateri planinci iz sosednjih okrajev
  • Članarino je potrebno poravnati do konca junija 2018. Za vse zamudnike je višina članarine 25 €
  • Članarino se plačuje v koči na Ermanovcu ali v »Okrepčevalnici Košanc« na Sovodnju

Novoletni pohod na Bevkov vrh 2018

IMG_20171210_100821_BURST001_COVERTradicionalni zimski pohod na Bevkov vrh v organizaciji PD Sovodenj, bo potekal v torek, 2. januarja 2018. Za tople napitke in jedačo bo poskrbljeno tik pod vrhom na Slabetovi domačiji. Pohod je možen iz smeri Sovodnja, Kladij, Otaleža ali Cerknega. Iz Sovodnja bo ob 9h tudi organizirano vodenje za večje skupine. Za voden pohod kontaktirajte Vikita Kržišnik na telefonsko številko 041 650 938. Na svidenje torej 2. januarja na Bevkovem vrhu.

Vljudno vabljeni PD SOVODENJ

Razstava gob 2017
Prispeval Milka Burnik

Planinsko društvo Sovodenj v sodelovanju z Gobarskim društvom Škofja Loka vabi na razstavo gob, ki bo na ogled pred planinsko kočo na Ermanovcu v soboto, 30. 9. od 15. ure do nedelje popoldne. Pridite pogledat, kaj to jesen ponujajo gozdovi in pašniki in preživite nekaj časa v prijetnem okolju planinske koče na Ermanovcu.

Srečanje citrarjev - ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA
Prispeval Milka Burnik
Prireditev Srečanje citrarjev, harmonikarjev in razstava gob je zaradi slabega vremena odpovedana.

Srečanje citrarjev, harmonikarjev in razstava gob 2017
Prispeval Milka Burnik

Planinsko društvo Sovodenj vabi v nedeljo, 3. 9. 2017 ob 14. uri na Srečanje citrarjev, harmonikarjev in razstavo gob pred planinsko kočo na Ermanovcu.

Število prijav je omejeno. Dodatne informacije: 031 769 121 – Milka Burnik.

Citre 2017

Harmonika 2017